Zalew Patyki w ZelowieRSS

Zbiornik retencyjny na rzece Pilsi o powierzchni prawie 6 ha na obszarze dawnej stanicy harcerskiej Patyki. Na terenie dwie duże piaszczyste plaże – jedna przy drewnianym pomoście i druga na wydmach. Dla najmłodszych ogromny plac zabaw. Obiekt przeszedł gruntowną odnowę w 2011 roku za kwotę prawie miliona złotych, z czego połowa pochodziła z unijnej dotacji. Dookoła wytyczone ścieżki, wzdłuż których ustawiono ławki i stoliki. Utworzono też specjalne miejsce na ognisko oraz boisko do siatkówki plażowej. Klimat zalewu bardzo podobny do Młynka w Tuszynie ze względu na piaszczyste, polodowcowe wydmy morenowe, las sosnowy i otwartą przestrzeń. Pod względem zajmowanej powierzchni „Patyki” są jednak ok. 2 razy większe od Młynka. Piękna okolica. Miejsce bardzo czyste. Wydzielony parking samochodowy.

Lokalizacja GPS: 51.456218, 19.258194

Wyśrodkuj mapę
Znajdź drogę

Aktualna prognoza pogody Krajowego Instytutu Metereologii na 5 dni:

2 komentarze

 1. PS napisał:

  PS. Sama wyciągałam z wody kiedyś topiącą się dziewczynę, ale ona nie potrafiła dobrze pływać i weszła za daleko od brzegu, potem nie mogła dosięgnąć dna. Mógł jej nikt nie zauważyć….

  Więc lepiej uważać w miejscach kąpieli na „dziko”, niestrzeżonych.

 2. PS napisał:

  Owszem zrobiono plac rekreacyjny z pomostem.
  Tyle że jest to zbiornik retencyjny z tabliczką o zakazie kąpieli, brak kąpieliska strzeżonego.
  Należy uważać pływając na własna odpowiedzialność, bo ponoć są tam jakieś prądy i sporo ludzi tam się utopiło.

Dodaj komentarz


*

Losowe propozycje z regionu: Zagroda młynarska w Uniejowie| Sieradzki Park Etnograficzny| Rzeka Grabia na wysokości sklepu w Baryczy|