Pałac Walewskich w WalewicachRSS

Najbardziej weekendowa (dosłownie) miejscówka leżąca pomiędzy… Piątkiem i Sobotą. Dokładnie tu, w powiecie łowickim nad rzeką Mrogą w Walewicach znajduje się dawna siedziba szambelana polskiego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Anastazy Walewski był mężem dużo, dużo młodszej od siebie słynnej Marysi Walewskiej.

W jego pałacu, wybudowanym w XVIII wieku na świat przyszedł Aleksander Walewski owoc gorącego romansu cesarza Napoleona I Bonaparte i Marii Walewskiej.

W otoczeniu obiektu z zabytkowym parkiem prowadzona jest nauka jazdy konnej w tutejszej stadninie koni.  Udostępniane są także miejsca noclegowe w pałacu lub starej wozowni. Istnieje możliwość organizacji imprez, konferencji, spotkań integracyjnych. Ponadto na terenie znajdują się dwa łowiska rybne.

W Walewicach realizowany był m. in. serial Rodzina Połanieckich a także film Marysia i Napoleon.

Koszt zwiedzania pałacu z przewodnikiem to 5 zł ulgowy i 10 zł normalny. W soboty i w niedziele zwiedzanie w godz. 11:00-11:50 i 12:00-12:50.

Strona internetowa:

http://www.walewice.pl/

Lokalizacja GPS: 52.094570, 19.668553

Aktualna prognoza pogody Krajowego Instytutu Metereologii na 5 dni:

Pierwszy komentarz

  1. Pingback: Karczma w Tumidaju | naweekendzik.pl

Dodaj komentarz


*

Losowe propozycje z regionu: Uzdrowisko termalne w Uniejowie| Pasaż Róży – lustrzana kamienica w Łodzi| Dwór Małachowskich w Bąkowej Górze|