Piknikowe Uroczysko LublinekRSS

Uroczysko Lublinek to dziki staw pomiędzy osiedlami Retkinia, Smulsko a lasem i lotniskiem Lublinek w Łodzi. Obowiązuje tutaj zakaz kąpieli z uwagi na muliste dno oraz niespełnianie wymogów Sanepidu. Miejsce to nie ma statusu kąpieliska. Nie ma tu również ratownika, co nie zraża niektórych amatorów  kąpieli na własną odpowiedzialność.

Dookoła jeziorka drewniane ławki i stoliki, trawa, piaszczysta plaża. Doskonałe miejsce na piknik, grilla, rower, spacer itp. Na terenie TOI-TOI, kosze na śmieci.

Dojazd

Jadąc od strony GOŚ w Łodzi (ul. Sanitariuszek) ul. Maratońską (ok. 2 km) skręcamy w prawo w przedłużenie ul. Gimnastycznej następnie przejeżdżamy niestrzeżony przejazd kolejowy a za przejazdem kierujemy się drogą asfaltową w prawo i prosto wzdłuż Spartańskiej,  równolegle do torów kolejowych jedziemy ok. 1 km, aż do skrzyżowana z ul. Zamiejską, w którą prowadzi ostry zakręt w lewo. Po ok. 1 km jesteśmy na wysokości stawu, do którego prowadzi droga polna (ok. 40 m).

Aktualna prognoza pogody Krajowego Instytutu Metereologii na 5 dni:

GPS: 51.7291246, 19.3833069

Dodaj komentarz


*

Losowe propozycje z regionu: Plaża nad Wartą w Sieradzu| Zapora wodna i elektrownia w Skęczniewie nad Jeziorskiem| Żeliwny posąg żubra w Spale|
Facebook