Grobla w KlukachRSS

Grobla w Klukach będąca częścią Gospodarstwa Agroturystycznego „Kardynał” znajduje się w powiecie bełchatowskim w pięknych okolicznościach przyrody. Trafimy tu drogą prowadzącą z Kluk w stronę Zelowa (leży pomiędzy Bełchatowem i Szczercowem). Mijając dużą ścianę lasu naszym oczom ukazuje się iście afrykańska sceneria: duże słomiane parasole wyrastające nad obszernym rozlewiskiem. Na miejscu, zjeżdżamy z drogi na obszerny, bezpłatny parking samochodowy, znajdujący się przy stawach hodowlanych.

Po drugiej stronie ulicy zlokalizowany jest prawdziwy kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy który już od 16 lat poszerza i rozwija swoją infrastrukturę. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Bogata gastronomia, bar i grill, gdzie można zjeść pyszną, świeżą smażoną rybkę, lody, frytki lub napić się piwa. Podczas weekendów organizowane są potańcówki oraz koncerty muzyki Disco-Polo. Amatorzy wędkowania mają możliwość wykupienia zezwolenia. Obok oczka wodnego znajduje się plac zabaw dla dzieci i sztuczny mały wodospad, którego kaskady wodne przedzierają się przez skalniaki. Biegają po nich dzieciaki. Jest tu także Mini-zoo z kucami i kózkami. Przed wejściem do zoo w mini ogrodzie botanicznym stoi bujana ławka, dalej drewniane rękodzieło: rzeźby i studnia. Nieco dalej widać charakterystyczną dla Grobli konstrukcję drewnianych pomostów umieszczonych na wodzie, wzdłuż których spacerują goście. Po tafli stawu pływają łabędzie i kaczki. Gdy spojrzymy w niebo na pewno dostrzeżemy bociana. Odnogi pomostu prowadzą na wyspy. Goście mają możliwość wykupienia noclegu (70 miejsc) w jednym z 12 domków stojących na terenie ośrodka. 3 domki letniskowe są 3 osobowe a pozostałe 9 całoroczne – 7 osobowe. Powierzchnia całego obiektu wynosi 100 hektarów.

Grobla w mojej subiektywnej ocenie pod względem wszechstronnej atrakcyjności znajduje się w ścisłej czołówce miejsc w województwie łódzkim godnych polecenia do odwiedzenia.

Lokalizacja GPS: 51.357552, 19.231308

Aktualna prognoza pogody Krajowego Instytutu Metereologii na 5 dni:

Pierwszy komentarz

Dodaj komentarz


*

Losowe propozycje z regionu: Ośrodek sportowo-wypoczynkowy „Malinka” w Zgierzu| Zbiornik retencyjny na rzece Miazga w Kotlinach| Zapora wodna, molo i plaża w Smardzewicach|
Facebook