Kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy „Arturówek”RSS

Arturówek położony jest w północnej części Łodzi, w dzielnicy Bałuty, pośród Lasu Łagiewnickiego – największego w Europie kompleksu leśnego w obrębie miasta o powierzchni 1205 ha.

Obiekt zlokalizowany jest na obszarze źródliskowym rzeki Bzury i jest największym w Łodzi kompleksem rekreacyjno-wypoczynkowym.

Składa się z trzech stawów. Na jednym znajduje się szeroka plaża oraz strzeżone kąpielisko. Urzadzono tu również ścieżkę zdrowia oraz mini siłownię plenerową.

Obok drugiego stawu znajduje się ogrodzony plac zabaw dla dzieci, przystań dla kajaków, łodzi i rowerów wodnych, korty do tenisa ziemnego oraz park linowy dla dzieci i dorosłych z atrakcyjną tyrolką rozpiętą nad stawem. Trzeci staw jest zbiornikiem retencyjnym.

Wokół zbiorników jest wiele ścieżek przeznaczonych do spacerów i wycieczek rowerowych.

Adres: Łódź, Skrzydlata 75. Parking samochodowy tuż przy zbiornikach kosztuje 4 zł. Samochody stawiane są też za darmo na chodnikach, wzdłuż ul. Skrzydlatej.

Aktualna prognoza pogody Krajowego Instytutu Metereologii na 5 dni:

 

GPS: 51.822465, 19.474190

Dodaj komentarz


*

Losowe propozycje z regionu: Zamek w Rawie Mazowieckiej| Zalew i kąpielisko „Zajączek” w Łasku| Park Wolności w Pabianicach|
Facebook