Błękitna zatoka niedaleko Pęczniewa nad JeziorskiemRSS RSS

Ten największy zbiornik wodny w regionie łódzkim (42 km kwadratowe powierzchni) powstał w 1986 roku poprzez przegrodzenie doliny rzeki Warty specjalnymi zaporami. Nad tym „sieradzkim morzem” znajduje się wiele ciekawych miejsc, dzikich plaż, zatoczek. To sztucznie utworzone jezioro, leżące pomiędzy miejscowością Warta na południu a Skęczniewem na północy na granicy dwóch województw – łódzkiego i wielkopolskiego. Oprócz funkcji energetycznej (zapora wodna w Skęczniewie) produkującej energię elektryczną akwen ten w różnych lokalizacjach oferuje znakomite walory przyrodnicze, krajobrazowe, rekreacyjne i wypoczynkowe, choć jego infrastruktura nie jest jeszcze tak rozwinięta jak nad Zalewem Sulejowskim. Znajdują się tu kilka pól kempingowych, smażalni ryb ale również świetne warunki na uprawianie sportów motorowodnych. Jednym z takich miejsc jest „Niebieska zatoka” w Wylazłowie, niedaleko Pęczniewa. Nazwa ta nie jest nazwą własną. Została nadana przeze mnie na potrzeby serwisu z uwagi na jej specyficzną budowę. Licznie zgromadzona widownia podziwia tam z brzegu popisy wodniaków na motorówkach i skuterach wodnych.

Lokalizacja GPS: 51.814426, 18.716519

Wyśrodkuj mapę
Znajdź drogę

Aktualna prognoza pogody Krajowego Instytutu Metereologii na 5 dni:

2 komentarze

  1. zgred napisał:

    Po pierwsze: betonki już nie ma tylko droga asfaltowa, po drugie: znakomitej większości drzew też nie ma, bo jacyś idioci je wycięli. Teraz plaża znajduje się w okolicy piaszczysto-kurzowego klepiska.

  2. Pingback: Dzika plaża w Kolonii Popów nad Jeziorskiem | naweekendzik.pl

Dodaj komentarz


*

Losowe propozycje z regionu: Błękitna zatoka niedaleko Pęczniewa nad Jeziorskiem| Zapora wodna i elektrownia w Skęczniewie nad Jeziorskiem|