Zalew „Słok” niedaleko BełchatowaRSS

W latach siedemdziesiątych XX wieku, w odległości 14 km od Bełchatowa w otulinie lasu, na rzece Widawce wybudowano sztuczny zbiornik retencyjny o powierzchni 75 ha.

Do ośrodka prowadzi ścieżka rowerowa z miasta Bełchatowa.

Na terenie plaża i kąpielisko (obecnie nie dopuszczone do kąpieli z uwagi na plany sprzedaży ośrodka przez spółkę powstałą w 2001 roku na bazie Elektrowni Bełchatów, będącą właścicielem). Domki sezonowe (kwiecień-październik) typu Brda 5 osobowe, dwupiętrowe (20 domków, 1 całoroczny), z salonem, dwiema sypialniami, aneksem kuchennym i węzłem sanitarnym, Bungalow – całoroczne (przystosowane do organizacji imprez okolicznościowych na 20 osób) – 5 osobowe, drewniane, jednopiętrowe z salonem, trzema sypialniami, aneksem kuchennym i węzłem sanitarnym, (5 domków), Business Class – całoroczne, murowane, jednokondygnacyjne (5 domków). Wszystkie domki wyposażone w TV, czajnik bezprzewodowy i prysznic.

Ośrodek „Słok” znajduje się niecałe 4 km od Ośrodka Sportu i rekreacji Wawrzkowizna i ok. 12 km od Góry Kamieńsk, 67 km od Łodzi, 42 km od Piotrkowa Trybunalskiego.

Obecnie na zalewie istnieje możliwość wypożyczenia rowerów wodnych, żaglówek, kajaków, łodzi, pozwolenia na łowienie ryb, rowery go-cart, boiska do piłki siatkowej, nożnej, korty tenisowe, Nordic Walking, Tuż obok znajduje się Centrum Hotelowo-Konferencyjne „Wodnik” z możliwością wykupienia pokoju hotelowego, zabiegów SPA, sauny, jacuzzi, siłowni, skorzystania z basenu hotelowego, gastronomii, zorganizowania wesela, przyjęcia komunijnego, wyprawienia bankietu etc.

Ciekawostki:

Kopalnia Węgla Brunatnego w Bełchatowie jest największą tego typu kopalnią nie tylko w Polsce ale i w całej Europie. Podczas poszukiwań złóż gazu ziemnego w 1960 roku w okolicy wsi Piaski przypadkiem odkryto ogromne ilości węgla brunatnego. Elektrownia jest opalana wydobywanym w kopalni węglem brunatnym, który jest przekształcany na energię elektryczną, stanowiącą 1/5 globalnej produkcji krajowej. Po wyczerpaniu złóż (odkrywka Bełchatów i Szczerców) w przyszłości kopalnia planuje utworzenie 2 największych i najgłębszych (ok. 200 m) jezior w Polsce, poprzez zalanie terenów odkrywkowych.

Strony internetowe:

http://www.robimyprad.pl/

http://www.elbelchatow.pgegiek.pl/

http://hotel-wodnik.com.pl/pl/strona-glowna

Aktualna prognoza pogody Krajowego Instytutu Metereologii na 5 dni:

GPS: 51.2841809, 19.3567174

Dodaj komentarz


*

Losowe propozycje z regionu: Ośrodek sportowo-wypoczynkowy „Malinka” w Zgierzu| Młyn i zalew z tamą na rzece Grabi w Baryczy| Zalew Mrożyczka w Głownie|
Facebook