Zalew na rzece Moszczenica w StrykowieRSS

Zalew zlokalizowany w województwie łódzkim w powiecie zgierskim w sąsiedztwie Wzniesień Łódzkich. Na terenie zalewu miejskiego utworzono piaszczystą plażę ze strzeżonym w sezonie letnim przez ratowników kąpieliskiem a dookoła wytyczono ścieżkę rowerową. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego (rowery wodne, kajaki). Miejsce, gdzie można miło i bezpiecznie (teren jest monitorowany) spędzić czas. Blisko punkty gastronomiczne. Obszerny parking samochodowy. Budowa zalewu rozpoczęta w 1987 roku trwała 3 lata. Zbiornik o powierzchni prawie 13 ha zasila przepływająca przez niego spiętrzona jazem rzeka Moszczenica – prawy dopływ Bzury.

Znajdują się również: obiekt sportowy Orlik oraz skatepark i nowoczesny plac zabaw dla dzieci. W skład Orlika wchodzą: boiska do piłki nożnej ze sztuczną murawą, do koszykówki oraz tenisa ziemnego, wraz z szatniami. Betonowy skatepark o powierzchni 391 m2 posiada nawierzchnię betonową i otwarty jest całą dobę. Wyposażony jest w takie urządzenia jak: bank ramp, guater pipe oraz funbox z poręczą i funbox z murkiem.

Plac zabaw przy zalewie w Strykowie to teren o powierzchni ok. 820 m2,  podzielony został na trzy sektory wiekowe. Dwa sektory mają nawierzchnię z drobnoziarnistego płukanego piasku kwarcowego – trzeci nawierzchnię z EPDM i gumy poliuretanowej. Wyposażenie placu stanowią  zestawy o charakterze zabawowo – sprawnościowym.

Lokalizacja GPS: 51.8986211, 19.6008767

Aktualna prognoza pogody Krajowego Instytutu Metereologii na 5 dni:

Pierwszy komentarz

  1. Pingback: Zalew Mrożyczka w Głownie | naweekendzik.pl

Dodaj komentarz


*

Losowe propozycje z regionu: Spacer ulicą Piotrkowską w Łodzi| Las Łagiewnicki – największy w Europie kompleks leśny w obrębie miasta| Grobla w Klukach|
Facebook