Ośrodek sportowo-wypoczynkowy „Malinka” w ZgierzuRSS

„Malinka” leży 1 km za miastem przy trasie na Piątek i Kutno (DW 702). Powierzchnia ośrodka to blisko 72 ha. Na Malince znajdują się dwa zbiorniki wodne, leśna ścieżka zdrowia, parkingi, restauracja „Przy kominku” i punkty małej gastronomii. W okresie letnim funkcjonują: kąpielisko, staw z wypożyczalnią sprzętu (kajaki, łodzie, rowery wodne), boiska do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej.

Na terenie obiektu plac zabaw dla dzieci.

W sezonie zimowym funkcjonują tu trasy zjazdowe. Usytuowano je na stoku Góry Wilamowskiej w otoczeniu lasu. Dojazd do ośrodka narciarskiego Ski-Park „MALINKA” jest oznakowany. Przy trasie na Piątek, tuż za Zgierzem, w miejscowości Dąbrówka Wielka, znajdują się drogowskazy prowadzące prosto na stok.

Lokalizacja GPS: 51.8808081, 19.4224576

Na wyposażeniu armatki do naśnieżania stoku oraz ratrak. Na potrzeby miłośników białego szaleństwa górę w 2013 roku podwyższono o 12 metrową platformę.

Na stoku (oświetlanym wieczorami) wytyczono dwie trasy narciarskie z wyciągami orczykowymi. Dłuższa ma 450 metrów a krótsza 250 m.

Strona internetowa:

http://www.skiparkmalinka.pl/

 

Aktualna prognoza pogody Krajowego Instytutu Metereologii na 5 dni:

 

Pierwszy komentarz

Dodaj komentarz


*

Losowe propozycje z regionu: Rozlewisko na rzece Gać w Spale| Widok z Góry na Rogach w Łodzi| Kolej wąskotorowa w Rogowie|
Facebook