Ośrodek Nad Stawem w Konstantynowie ŁódzkimRSS

Ośrodek sportu i rekreacji znajdujący się w Konstantynowie Łódzkim zlokalizowany w odległości 15 km od Pabianic, 14 km od Zgierza i 11 km od Łodzi. Staw dzieli ul. Łaska na dwie części. Po minięciu znaku „Konstantynów Łódzki” jadąc od strony Pabianic DK 71, przejeżdżamy przez most na rzece Ner i zaraz za mostem widzimy stawy po obu stronach drogi. Prawy staw, (kierując się w stronę Aleksandrowa Łódzkiego) przeznaczony jest do plażowania i kąpieli a lewy jest łowiskiem PZW.

W wakacyjne słoneczne weekendy ośrodek cieszy się bardzo dużą frekwencją. Sezon letni trwa tu corocznie od 1 czerwca do 20 września. Dookoła ośrodka kostka dla pieszych i ścieżki rowerowe. Koszt wstępu to 2 zł osoba dorosła i 1 zł dziecko.

Na terenie strzeżone kąpielisko z dużą piaszczystą plażą, pomost, i przystań dla kajaków i rowerów wodnych z wypożyczalnią, restauracja, mała gastronomia, boiska do plażowej piłki siatkowej, skatepark, park linowy z tyrolką o długości ok. 220 m, rozciągniętą nad stawem, ławki, altany, dookoła stawu trawnik, prysznice, przebieralnie, toalety. Staw przeznaczony do kąpieli w najgłębszym miejscu ma ok. 2 m. Miejsca noclegowe w domkach 5-cio osobowych lub pokojach 1-4 osobowych oraz pole namiotowe.

Staw został wykopany pod koniec lat siedemdziesiątych. Kilka lat temu został gruntownie oczyszczony poprzez odmulenie dna, naprawiono uszkodzone brzegi, wycięto drzewa, których opadające liście zaśmiecały wodę, odnowiono plażę, której obsuwający się piasek powodował spłycanie zbiornika.

Adres:

Konstantynów Łódzki, ul. Łaska 64/66

GPS: 51.737815, 19.321204

Linki:

Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim >>

Facebook >>

Galeria zdjęć:

Staw wędkarski:

Aktualna prognoza pogody Krajowego Instytutu Metereologii na 5 dni:

Pierwszy komentarz

Dodaj komentarz


*

Losowe propozycje z regionu: Pałac Radziwiłłów w Nieborowie| Zalew Cieszanowicki| Romański Kościół św. Idziego w Inowłodzu|
Facebook