Kasztel rycerski w UniejowieRSS

Średniowieczny kasztel rycerski „Na Gorących Źródłach” znajduje się w Uniejowie, przy ul. Zamkowej 6. Doskonale widać go po prawej stronie DK 72 (ul. Łęczycka), jadąc od ronda w Uniejowie i przejeżdżając nad płynącą w dole rzeką Wartą, kierując się w stronę miejscowości Turek. Dalej, w dolinie Warty widać też budynek term, a za nim sylwetkę zamku.

W kasztelu można wynająć nocleg w jednej spośród kilku stylowych komnat m. in. Królewskiej, Książęcej, Mieszczańskiej, Namiestników, Kupców i Mnichów. Cena obejmuje nocleg ze śniadaniem oraz jednogodzinny karnet do kompleksu termalnego dla dwóch osób. Oprócz tego za dodatkową opłatą wiele innych atrakcji jak: pokazy walk rycerskich na dziedzińcu, zabawy plebejskie, degustacja win i miodów pitnych, aromatyczne kąpiele w Łaźniach Kasztelańskich. Te ostatnie odbywają się w specjalnych dębowych baliach. Do wody termalnej dodawane jest piwo, czekolada, solanka czy płatki róż. W wieży kasztelu znajdują się narzędzia tortur używane przez kata w średniowieczu.

Strona internetowa:

http://www.termyuniejow.pl/pl/kasztel-rycerski

Lokalizacja GPS: 51.968748, 18.790819

Aktualna prognoza pogody Krajowego Instytutu Metereologii na 5 dni:

 

Dodaj komentarz


*

Losowe propozycje z regionu: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim| Most im. gen. broni Tadeusza Buka w Spale| Samolot Łoś z Dłutowskiego Lasu|