Październikowy Hubertus SpalskiRSS

Hubertus Spalski jest największą coroczną imprezą o randze święta myśliwych, leśników i jeźdźców konnych  w Polsce, odbywającą się w miesiącu październik. Nazwa imprezy wiąże się z patronem myśliwych – Św. Hubertem. Ze względu na jej otwarty charakter każdy może wziąć w niej aktywny udział. Jeździectwo i polowania jako rozrywka elitarna i ekskluzywna idealnie pasuje do uroczych leśnych okolic Spały. Dawna Puszcza Nadpilicka już na początku XIX wieku była świadkiem wielkich polowań carskich. Najpierw Aleksandra III, następnie Mikołaja II. Zarządcą carskiej rezydencji był wówczas margrabia Zygmunt Wielopolski, polski arystokrata, który pełnił urząd wielkiego łowczego dworu carskiego. Spała wielokrotnie gościła zagranicznych gości, monarchów, władców państw, prezydentów, członków rządu, posłów etc. Rezydencja spalska rozkwitła przed wybuchem II Wojny Światowej, za czasów prezydenta Ignacego Mościckiego, kiedy pojawiła się tradycja dożynek prezydenckich, podczas których delegacje rolników z całej Polski przekazywały na ręce prezydenta symboliczne plony.

Ze względu na bogaty program bardzo interesująca. Pełna kulinarnych pyszności, wystawców ubiorów i sprzętu myśliwskiego, pokazów jeźdźców, sokolników, łuczników, myśliwych i hodowców psów, przejażdzki powozami konnymi, pogoń za lisem.

Na zdjęciach okolice placu przy stawie z ekspozycją sprzętu myśliwskiego, staroci etc.

Lokalizacja GPS: 51.5412505, 20.1383556

Aktualna prognoza pogody Krajowego Instytutu Metereologii na 5 dni:

Dodaj komentarz


*

Losowe propozycje z regionu: Zamek królewski w Inowłodzu| Staw Myślęcin w Łaziskach w gminie Dłutów| Góra Kamieńsk – nie tylko na narty|
Facebook