Gdzie na weekend?

Każdy z nas ma swój „weekendzik” czyli czas wolny od pracy, szkoły – bez względu na to czy zaczyna się on dla Ciebie w sobotę czy w jakikolwiek inny dzień tygodnia. 

Lubisz weekendowe „wypady za miasto” i spędzanie czasu na świeżym powietrzu? Kochasz przyrodę, spacery po parku, lesie, szlakach turystycznych? Wolisz to od chodzenia po galeriach handlowych? Pociągają Cię nowe interesujące miejsca, ich historia, związane z nimi ciekawostki, zabytki, ruiny zamków, fortyfikacje lub cykliczne widowiskowe imprezy  np. pikniki, festyny, targi?  Polub naweekendzik.pl 🙂 Ta strona jest właśnie dla Ciebie.

Rejestrujesz swoje „weekendowe miejsca” i odkrycia na fotografiach? Jeśli tak, to podziel się tu nimi z innymi.

Każdy z nas nie raz zastanawiał się, gdzie by się tu wybrać w czasie wolnym. Rowerem, pociągiem, samochodem lub pieszo. Nad rzekę, jezioro, staw, strumień, gdzie można odpocząć, zrelaksować się i choć na chwilę zapomnieć o problemach dnia codziennego…

Często zwyczajnie nie wiemy, że zupełnie niedaleko jest jakieś fajne miejsce, gdzie można miło spędzić czas.

Chcę, żeby ta strona była czymś w rodzaju albumu, katalogu i agregatora miejsc oraz cyklicznych wydarzeń lub imprez, wartych rozważenia przy wyborze sposobu spędzenia wolnego czasu.

Dzięki technologii Google zawartość strony naweekendzik.pl dostępna jest w kilkudziesięciu językach. Oczywiście takie tłumaczenie nie jest idealne w 100%. Mam jednak nadzieję, że dzięki tej usłudze tłumaczącej „w locie” informacje o ciekawych miejscach wartych zobaczenia będą bardziej użyteczne także dla cudzoziemców planujących przyjazd w celach turystycznych do Polski. Masz znajomych za granicą? Podziel się z nimi propozycjami weekendowymi w ich języku 🙂

W celu ułatwienia korzystania ze strony, miejsca zostały podzielone regionami. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z wyszukiwarki oraz tagów, czyli popularnych wyróżników słownych.

Koordynaty miejscówek na stronie naweekendzik.pl zapisywane są dodatkowo za pomocą kodów qr. Umożliwia to szybkie automatyczne wyznaczanie trasy. Posiadaczom smartfonów z systemem Android polecam instalację moich darmowych aplikacji z Google Play: Niezbędnik kierowcy oraz Nocna i świąteczna opieka lekarska. Dzięki nim łatwo i wygodnie dotrzemy do wielu ciekawych miejsc, z pakietem gotowych, przydatnych firm i obiektów w okolicy. Będziemy też przygotowani na różne sytuacje jakie mogą nas spotkać w czasie weekendowo-świątecznych wyjazdów, które mogą się przydarzyć każdemu, takie jak np. nagła potrzeba skontaktowania się z lekarzem, pozostawienie samochodu w nieznanym miejscu, zatrzaśnięcie się drzwi samochodu z kluczykami w środku, awaria, kolizja itp.

Wszyscy wiemy, jak ważna jest pogoda w trakcie naszych eskapad. Do każdej opublikowanej atrakcji dołączyłem dynamiczną, szczegółową prognozę pogody dla wybranego miejsca na 5 dni, przygotowywaną przez Krajowy Instytut Metereologii.

Wszystkie materiały, znajdujące się na stronach naweekendzik.pl podlegają prawom autorskim a ich publikacja na stronie odbywa się za ich zgodą i z podaniem ich autora. Po przesłaniu zdjęć zostają one oznaczone logo naweekendzik.pl.

Osoby lub firmy, które chcą nawiązać współpracę, umieścić swoją reklamę lub wykorzystać treści (w tym zdjęcia, filmy), opublikowane na naweekendzik.pl lub stronie społecznościowej www.facebook.com/naweekendzik w innych mediach lub publikacjach proszę o kontakt.

I na koniec prośba o zachowanie czystości w odwiedzanych miejscach, bo niedługo utoniemy we własnych śmieciach… Jeśli na miejscu nie ma pojemników na śmieci, to zabierajmy własne odpadki, butelki ze sobą.

Dziękuję za odwiedzenie mojej strony 🙂

Jakub Kozłowski

Facebook