Menu
Categories
Licznik odsłon: 14 530
Port jachtowy i plaża w Ostrowie Warckim
30 maja 2017 łódzkie

Zbiornik Jeziorsko, zwany „Morzem Sieradzkim” to największy akwen w regionie łódzkim. Obfituje w wiele ciekawych pod względem rekreacyjnym, przyrodniczym i turystycznym lokalizacji. Niestety często pomimo dużego obszaru jaki zajmuje – osobom mniej zorientowanym trudno znaleźć konkretne, atrakcyjne miejsce widokowe, gdzie można miło spędzić czas, z plażą, możliwością grillowania itp. Jednym z takich miejsc jest przystań wodna a właściwie port jachtowy w Ostrowie Warckim, na terenie gminy Warta. W sezonie można tu wypożyczyć kajaki lub rowery wodne. Spacerując po drewnianym pomoście, do którego przycumowane są jachty, łodzie, skutery wodne, motorówki można poczuć się prawie jak w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Miejsce to docenią nie tylko wodniacy ale także tzw. „szczury lądowe” 😉 W wypożyczalni można pożyczyć piłkę do siatkówki plażowej, pograć w tenisa stołowego. W sezonie letnim podczas weekendów organizowane są rejsy po zalewie, organizowane są seanse kina letniego, występy zespołów szantowych i disco polo. Miejsce to jest także bazą organizowanych tu Regat o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko. Kilkadziesiąt metrów przed zejściem na plażę znajduje się obszerny darmowy parking samochodowy. Przy drodze z parkingu, prowadzącej do przystani można zaopatrzyć się w jednym z punktów małej gastronomii. Oferowane są m. in. gofry, lody, hot-dogi, zapiekanki, napoje. Jeśli chodzi o plażę, to można ją śmiało porównać do tych znajdujących się nad Bałtykiem i zakwalifikować ją do najpiękniejszych i największych tego typu miejsc w województwie łódzkim.

Lokalizacja GPS: 51.80245, 18.65923

Aktualna prognoza pogody Krajowego Instytutu Metereologii na 5 dni:

2 komentarze
  1. Przedstawiono cennik na sezon 2019r. NOOO….. Włodarze gminy Warta zapomnieli o starej prawdzie, że „owce się strzyże a nie obdziera ze skóry”. Podstawowe ceny za usługi poszły w górę o ca 1/3! Oby ta pazerność nie wyszła im bokiem.
    P.S. A zlewni brudnej wody jak nie było tak nie ma.

  2. Byłem ostatnio na kempingu przy porcie jachtowym „Jeziorsko” i zdumiało mnie, że nie ma tam zlewni dla tzw „szarej wody” i chemicznych wc z przyczep. A przyczep stoi tam sporo. I wszyscy właściciele przyczep wylewają te ścieki do toalety w budynku kempingu. Moim zdaniem jest to sytuacja niedopuszczalna. Co na to Sanepid? Może władze Warty odpowiedzą dlaczego pominięto tak ważny i niezbędny element kempingu Według mnie w ogóle kemping nie powinien być dopuszczony do użytku z tego powodu. Jakby tego było mało na nowo-wybudowanym (jeszcze nie użytkowanym) kempingu obok też nie przewidziano takiej zlewni. Wybudowano nowoczesny obiekt za m. in. unijne pieniądze a zaniedbano sprawy sanitarne.

Dodaj komentarz
** *