Menu
Categories
Licznik odsłon: 9 849
Ośrodek Wypoczynkowy „Wodnik” w Bronisławowie nad Zalewem Sulejowskim
28 lipca 2014 łódzkie

Ośrodek Wypoczynkowy „Wodnik” zlokalizowany jest w centrum Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, w gminie Wolbórz, nad Zalewem Sulejowskim, 55 km od Łodzi, 15 od Piotrkowa Trybunalskiego. Otoczony jest lasem sosnowo-brzozowym.

Na terenie ośrodka znajduje się „Port u Łysego” z pomostem mieszczącym 80 miejsc dla jachtów i 30 dla mniejszych jednostek przy brzegu. Na miejscu wypożyczalnia rowerów wodnych, łodzi i kajaków. Boisko do piłki plażowej, prysznic, drewniane stoliki, piaszczysta plaża i niestrzeżone kąpielisko, pole kempingowe. Ponadto dwa bary szybkiej obsługi oraz stołówka. Można zamówić np. rybę smażoną lub wędzoną.

Wjazd samochodem na teren ośrodka kosztuje 7 zł. Samochód można zostawić też przed bramą wjazdową ogrodzonego obiektu.

Noclegi w pokoju w budynku lub w jednym z 16 domków holenderskich.

Dookoła Zalewu Sulejowskiego mnóstwo dzikich plaż, leśno-piaszczystych zakamarków.

Aktualna prognoza pogody Krajowego Instytutu Metereologii na 5 dni:

Strona internetowa >>

Kursy >>

Ciekawostki

Zalew Sulejowski jest sztucznym, retencyjnym zbiornikiem wodnym w centralnej Polsce, malowniczo komponującym się z otaczającym go lasem. Jest drugim w tej części kraju pod względem wielkości sztucznym jeziorem. Pod względem powierzchni jest mniejszy o ok. 15 km kwadratowych a pojemnościowo o połowę od zbiornika w Jeziorsku. Powstał na przełomie lat 60-tych i 70-tych XX wieku w wyniku przegrodzenia rzeki Pilicy betonową tamą o długości 1200 metrów i wysokości 16 metrów w okolicy wsi Smardzewice. Zalew zasilany jest także lewym dopływem Pilicy – rzeką Luciąża. Powierzchnia zbiornika to ok. 2700 ha. Średnia głębokość akwenu to ok. 3 m a maksymalna 11 m. Umożliwia uprawianie sportów wodnych, głównie żeglarstwa, windsurfingu i innych.

GPS: 51.440602,19.915252

2 komentarze
 1. Bardzo słaba jedna gwiazdka!!!

  Minusy:

  Domek niezgodny z opisem, brudny, obsługa niemiła, wręcz bezczelna – nocna zmiana! Zimne i nieszczelne domki. Pomimo zlej pogodny i niskich temp – ogrzewanie włączone po kilku dniach (po nieprzyjemnej wymianie zdan na dyzurce). Oplata za psa. W kuchni brak naczyn typu garnek i patelnia. Stołówka czynna tylko od 12 do 17 i nie zbyt dobre jedzenie!!!

  Najblizsza plaza pow 100 m od domkow…z inf, ze w roku 2016 jest zakaz kąpieli…kolejne dzikie plaze pow 500 m.

  Plusy:

  fajna okolica i swieze powietrze.

  Za 190 zl za domek warunki i obsluga nie sa godne polecenia.
  Spedzilismy tam 10 dni i nie polecamy!!!

 2. Pingback: Zapora wodna, molo i plaża w Smardzewicach | naweekendzik.pl

Dodaj komentarz
** *